GÜMÜŞ BROŞ. Halveti Tacı sembollü el işlemeli Gümüş broş,hanım kardeşler için imal edildi ve dağıtıldı.
Detaylar ve resimleri için lütfen Fotoğraflar kısmından EF.HAZ.İSTANBULDAKİ EVİ,TÜRBESİ VE MESCİDİ sayfasını ziyaret ediniz.

30 YIL SONRA ŞEBİNKARAHİSAR'DA TEKRAR BAYRAM NAMAZI. Ef.Hazretlerinin 30 yıl önce bayram namazlarını kıldığı aynı yerde bu sene bayram namazı kılındı.

Ramazan bayramının bu sene sezona denk gelmesi ile 30 yıl sonra tekrar bayram namazını dergah da kılmak nasip oldu.

GÜMÜŞ YÜZÜK. Halveti Tacı sembolü ile Erkek kardeşler için iki farklı model de gümüş yüzük imal edildi ve dağıtıldı.
Detaylar ve resimleri için lütfen Fotoğraflar kısmından EF.HAZ.İSTANBULDAKİ EVİ,TÜRBESİ VE MESCİDİ sayfasını ziyaret ediniz.

ŞEYH AHMET DEDE.Şeyh Ahmet Dede türbesi ve arsası tamamen yenilenerek cami,çeşme,park ve cevre düzenlemesi ile yeniden inşa edildi. 2018 yılında Halveti Şeyhi Piri Sani Mehmet Emin Güvener efendinin başta Mehmet Akif Arlı efendi ve diğer dervişleri tarafından inşa edilen Türbe ve mescit için açılış merasimi ve yemek ikramı yapıldı.

MANAVGAT ANTALYA BÖLGESİNDE ÜÇÜNCÜ DERGAHIMIZ AÇILDI. Manavgat'lı kardeşlerin çabaları Azizlerin Pirlerin ve EF.Hazretlerinin himmeti ile bölgede üçüncü EHLİ BEYT dergahımızı açtık.01,06,2014

Antalya Manavgat bölgesinde kardeşlerin özverili çalışmaları Azizlerin Pirlerin ve EF.Hazretlerinin himmeti ile bölgede üçüncü EHLİ BEYT dergahını 01,06,2014 tarihinde tüm bölgelerden katılan kardeşlerle açmış bulunuyoruz.

İSTANBUL TADİLATI.İstanbul Habibler dergahında 2018 yılı Tadilat ve restorasyon planlamasına göre Erkekler ve hanımlar mescidi ile bahçe düzenlemeleri yapılarak hizmete açıldı.

2018 yılı yenileme planlamasında bulunan faaliyetler sırası ile gerçekleştirildi. ilk olarak Erkekler mescidi tamamen tadilat ve restorasyonla hizmete açıldı.

EF.HAZ.lerinin İSTANBULDA YAŞADIĞI ve MÜZE OLARAKDA KULLANILAN EVİNİN KAPISI YENİLENDİ.Özel tasarım ve işçilikle yaptırılan çelik kapının üzerinde Efendi Hazretlerini temsilen, takmış olduğu Halveti Tarikatının takkesi kabartma olarak işlendi. Mart 2014

EF. HAZRETLERİNİN İSTANBUL'DAKİ MESCİDİNDE BU YIL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI YAPILDI VE ADI "EHL-İ BEYT MESCİDİ" OLARAK DÜZENLENDİ.Giriş bölümü ve son cemaat yeri genişletilen mescide EHL-İ BEYT MESCİDİ tabelası asıldı.

Her daim EHL-İ BEYT'in yolunu ve sevgisini bizlere öğreten Ef.Hazretlerinin adına ve hatırasına layık olmak amacı ile İstanbul mescdimizin adını EHL-İ BEYT MESCİDİ olarak düzenledik.

EF.HAZRETLERİNİN ŞEBİN KARAHİSARDAKİ EV VE BAHÇESİNİ ÇEVRELEYEN DUVARLAR YENİLENDİ.60 yıl önce kardeşlerin emekleri ile yapılan Ef.Hazretlerinin evini ve bahçesini cevreleyen duvarların yenilenmesi bugün bizlere nasip oldu.

60 yıldan bu yana bahçeyi koruması altında tutan dış duvarlarımızı bu yıl yenileme kararı aldık.

15 TEMMUZ PROGRAMI. 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Şebinkarahisar meydanında aşure ikramı gerçekleştirdik.ikramımıza ilgi gösteren Karahisar halkına teşekkür ederiz.

MEHMET AKİF ARLI ÖNDERLİĞİNDE ŞEBİNKARAHİSAR DA BU YILDA YENİLEME VE TADİLAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. Temmuz 2013
Mehmet Akif Arlı efendinin önderliğinde cennet mekan Efendi hazretlerinin adını ve hatırasını yaşatmak onun bıraktığı emanetleri aslına sadık kalarak gelecek nesiller aktarmak için çalışmalar ve tadilatlar bu yılda durmadan bıkmadan usanmadan devam ediyor.

İSTANBUL DERGAHI.istanbul Habiblerdeki EHLİBEYT mescidi ve dergahı her yıl olduğu gibi 2018 yılında'da tadilat,restorasyon ve yenilenmesi yapılarak hizmete açıldı.

EFENDİ HAZRETLERİNİN ÖZEL EŞYALARININ SERGİLENDİĞİ VE MÜZE HALİNE GETİRİLEN ODASINDA TADİLAT VE YENİLİKLER YAPILDI.Özel olarak ışıklandırılan odada,perde,avize,duvar kağıtları ve halılar yenilendi.

Ef.haz retlerinin yaşamının son yıllarını geçirdiği istanbul Habiblerdeki evinde her yıl olduğu gibi bu yıl da tadilat ve yenileme çalışmaları yapıldı.

EFENDİ HAZRETLERİNİN MEKTEP MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIĞI DÖNEMDEN BİR DİPLOMADAKİ İMZASI. Efendi hazretlerinin talebelerinden ZİYA KONUK bey Mehmed Emin Güvener imzalı diplomasını bizimle paylaştı.

İlk mektep baş muallimliği yapan Efendi Hazretlerinin ilk öğrencilerinden Şebinkarahisar eşrafından ZİYA KONUK bey bizlere Efendi Hazretlerinin imzaladığı diplomasını ve onunla olan anılarınıda anlatarak paylaştı.

EFENDİ HAZRETLERİ ADINA ŞEBİNKARAHİSAR'DA KANDİL ŞEKERİ DAĞITILDI.Şebin Karahisarın yetiştirdiği önemli isimlerden biri olan ve Emekli muallim olarak da bilinen,Piri Sani Aziz Hacı Şeyh MEHMET EMİN GÜVENER (ks) hazretleri adına bu sene karahisar ilçemizin tüm camiilerinde 3500 adet kandil şekeri dağıtıldı.

PİRİ SANİ AZİZ HACI ŞEYH MEHMED EMİN GÜVENER(K.S.) HAZRETLERİNİN VEFATININ 14 YIL DÖNÜMÜ. Efendi Hazretlerinin Vefatının sene-i devriyesinde MEHMET AKİF ARLI efendi ve mahdumu AHMET EMİN ARLI birer mesaj yayınladılar.09,08,2012

“Doğru bildiğin yolda yalnız da olsan yürü, korkma yardımcın Allah’tır. O, kendine güvenenleri sever.” düsturuyla 60 yıl yürüttüğü irşad vazifesini, şartlar ne olursa olsun hiç bırakmadan gerçekleştiren PİRİ SANİ AZİZ HACI ŞEYH MEHMED EMİN GÜVENER(K.S.) hazretleri 9 Ağustos 1998’de ebedî âleme göçtü.

ŞEBİNKARAHİSAR DERGÂHI BİRÇOK YENİLİK VE BİTİRİLEN TADİLATLAR İLE BİRLİKTE 2015 SEZONU İÇİN KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI. İŞTE DERGÂHIMIZDA BU SENE YAPILAN YENİLİKLER.pir-i sani mehmet emin efendi camii,ehlibeyt mescidi tadilatı,ilk mescid düzenlemesi,yer çinileri,içme suyumuz,bahçe içi kapımız,ev çatısı tadilatı ve hanımlar, erkekler misafirhanelerinin yeni düzenlemesi,kayıboyu cadırı,dış misafirhane,oturma parkı ve mahalle mezarlığı düzenlemesi,yeni bahçe peyzaj düzenlemesi.

Peygamber efendimizin ravzasına ek olarak yapılan camii nin dış kapılarından örnek alınanarak İstanbul mescdinin kapıları ve tavan avizeleri yenilendi.

2012 Mart ayında yapılan Umre ziyaretinde Peygamber efendimizin ravzasına ek olarak yapılan camii nin dış kapılarından örnek alınarak İstanbul mescdinin kapıları yenilendi.

ŞEBİNKARAHİSAR DERGAHI 2014 SEZONUNU BİR ÇOK YENİLİK İLE AÇTI.2014 sezonuna bir çok tadilat ve yenilikle giren Şebinkarahisar dergahı misafirlere kapılarını açtı. O HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK. TEK AMACIMIZ ONUN ADINI VE BÜYÜKLÜĞÜNÜ YENİ NESİLLERE EN DOĞRU BİÇİMDE AKTARABİLMEK. TÜM FAALİYETLERİMİZ ONUN HİMMETİ VE İZNİ DOĞRULTUSUNDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR. ALLAH CC. ONUN GÖLGESİNDEN VE İZİNDEN BİZLERİ AYIRMASIN. AMİN...

Page 1 of 2